ВіТри – Вогонь. Запис першої пісні.

5 років тому в лютневі дні було холодно й “гаряче” водночас. Багато невизначеності, занепокоєння стосовно рідних та близьких, постійні дзвінки, моніторинг ситуації та бажання зрозуміти куди це все веде і згідно якого вектора усім нам рухатись далі. Я не був на Майдані у цей час, але емоційний посил подій та стрімкі зміни всього за кілька днів сильно вплинули на думки і погляди – мої, мого оточення та багатьох людей в Україні й світі. Якраз у переломні моменти найскладнішого періоду народились мотив і основа пісні “Вогонь”, які відобразили частину переживань та, водночас, і віру в зміни та краще майбутнє попереду. На момент написання “кістяка” тексту, я ще не підозрював, що вже скоро на нас чекатиме війна і безліч інших викликів, про які ми навіть не здогадувались… Все це, крізь призму років, однозначно додало нових відтінків та значень написаному. Цей допис, як і пісня, не мають на меті спекулювати темами політики, Майдану чи війни, але це реалії, через які ми по-своєму пройшли і продовжуємо проходити сьогодні. Це нагадування про те, що нам є над чим працювати, і поступові кроки до кращого завтра залежать від наших спільних дій і щоденних вчинків сьогодні. Україна будується українцями і, попри складнощі, ми повинні знаходити причини для переосмислення ситуації і подальшого руху вперед. Варто знаходити власні “чому”, і, підтримуючи спільний вогонь, рухатись в бажаному напрямку. Легко не буде і перекладати відповідальність на когось не вийде. А чи вартує пробувати і в якій мірі старатись? – Кожен вирішує сам.

“А чому ти чекав 5 років щоб таки записати пісню?” – Я не музикант, не співак і, поділившись текстом і концепцією з найближчими відразу після написання, відклав цей задум “на кращий час”. 2 роки тому ми вперше спробували з мого “наспівування” зробити щось більш схоже на музичне звучання, ідея видалась непоганою, але далі за “ідею” не порухалась. І от тепер, на 5-ту річницю непростих переломних подій, а також в час, коли ми, оглядаючись назад, щось переосмислюємо, і про певні речі розмірковуємо в розрізі прийдешніх років, нам захотілося довести задум до логічного втілення – тому і записали разом пісню “Вогонь”. Сама пісня з більш трагічного мотиву перейшла частково в джазово-ліричну площину, відображаючи погляд людей, які, попри різні непрості ситуації, шукають наснаги та бажання жити й втілювати і надалі. Вона змінилась з тим, як змінились ми, і демонструє стремління діяти, пам’ятаючи про минуле та непросте сьогодення, і не опускати руки коли важко – в справах як повсякденних, так і більш глобальних.

Дуже цікавий досвід – приймати участь у творенні пісні, особливо для когось, хто не надто наближений до музичної індустрії. Вдячний за таку можливість і за спектр емоцій, які вилились у ще одне #Do_IT_Вперше .

Слова, мотив та ідея – Роман Кошовський
Виконання, музика й адаптація – Олександр Ковальчук, Юлія Василець

Soundcloud link: http://bit.ly/vogonmp3

Текст пісні:

Вогонь

Зранку ти вийдеш вдихнути повітря,
Але на повні груди не вийде.
Спокою нуль, бо скрізь одне жахіття!
Мою Вкраїну я прошу не бийте!
Поглянеш втомлено ти на часу плин,
Де помилились не так що зробили?
В житті є вибір і ти не один:
Піднятись треба і проявити сили.

Чому думки мої сумні?
Бо Україна, Україна у огні…
Чому, думки мої сумні?
Бо Україна, Україна у огні.

Ми боремось всі – кожен по-своєму:
Попереду хтось, а хтось у тилу.
В житті легких перемог не освоїмо,
Якщо не пройдем крізь ту важку тьму.
Хтось скаже «нащо, для чого це все?» –
Залиш нарешті свою комфорт-зону!
Бо зміни там, де їх віра несе,
На крилах вправних зі смаком пригоди.

Чому думки мої сумні?
Бо Україна, Україна у огні…
Чому, думки мої сумні?
Бо Україна, Україна у огні.

Згуртовані вірою в наше майбутнє
Прагнемо кращого, йдемо до нього!
Перемагати непросто, бо страх присутній,
Але ми віримо в себе і більш ні в кого.
Як в повсякденнім житті так й на полі бою
Здаватись права не маємо і не будем!
У вільнім краю і в серці з любов’ю
Ми мир і щастя навіки здобудем.

Тепер мої думки вже не сумні,
Бо Україна оновилась у вогні.
Тепер думки вже зовсім не сумні,
Бо Україна відродилась у вогні. (3x)

 

Loading Facebook Comments ...

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.