Інвестори переживають за рік виборів у США. На що звернути увагу натомість?

Трохи свіжої аналітики від Carson Group з моєю інтерпретацією. Не піддаємося паніці та продовжуємо системне інвестування

1. Скільки протриває поточний бичачий ринок? Не можемо знати, але за останні 75 років середній показник для ринку США складає 61 місяць, а поточному “бичку” наразі 20 місяців. Бувають коротші цикли, бувають і довші, тому добре розуміти поточну ситуацію в історичному розрізі.

2. Рік виборів у США зачіпає багато геополітичних питань на глобальній арені, і нам українцям ця тема теж вкрай важлива. На другому графіку показано дохід/збитки S&P 500 + макс. просідання індексу за часи президентства різних кандидатів від обох партій. Один із висновків — здебільшого фондовий ринок зростає, незалежно від партії, яка “при владі”.

3. Аналітики нагадують про зростання кореляції між ринками акцій та облігацій: бонди в останні роки не завжди “рятують” портфелі від негативу. Для когось цей тренд може підсилювати бажання диверсифікуватися ширше, шукаючи цікаві альтернативи. З іншого боку бачимо, що з 60-х по 90-ті інвестори вже проходили тривалий період доволі високої кореляції.

4. Довгостроково акції є одним з найкращих активів, що дозволяють терплячим інвесторам заробляти попри інфляцію. Графік демонструє реальні середньорічні доходи (за мінусом інфляції) фондового ринку США за останні 100 років за періоди від 1 до 30 років. Бачимо тут можливий розкид результатів від мін. до макс. на кожному з відрізків. Наскільки це хороший хедж, на вашу думку?

Loading Facebook Comments ...

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.