Чим вирізняються ментально сильні люди?

Розвинути в собі ментальну силу і рівновагу непросто, але можливо. Потрібно щодня мотивувати себе йти вперед, ставати сильнішими, перемагати страхи, залишатися одночасно і реалістом і оптимістом, та визначати для себе як досяжні цілі, так і втілювати щось більш грандіозне.

Ментально сильні люди не витрачають час на жаль і не слідують за іншими просто тому, що так легше. Як визначити, чи належите ви до числа ментально стійких людей? Відповідь на це питання доручимо психотерапевту Емі Морін (Ami Morin), авторці книги «13 речей, яких не роблять ментально сильні люди» («13 Things Mentally Strong People Don’t Do»).

Морін виділяє 21 характеристику, які відрізняють ментально сильних особистостей. Варто взяти їх до уваги і розвивати в собі ті напрямки, де бачимо свої слабкості.

1. Ви врівноважуєте свої емоції логікою

Ментально сильні люди розуміють як емоції впливають на мислення. Стараючись втілити в життя найкращі можливі рішення, такі люди балансують власні емоції з логікою.

2. Ви обираєте продуктивну поведінку

Навіть тоді коли дуже хочеться використати відмазки, жалітися на інших людей і уникати важких обставин, ментально стійкі люди відмовляються витрачати час на непродуктивну діяльність.

3. Ви почуваєтесь впевнено щодо власної легкої адаптації до змін

Ми знаємо що зміни часто небажані й незручні, але їх можна пережити, до них можна звикнути або навіть обернути на свою користь. Ментальна сила змушує направляти всі зусилля на адаптацію до змін, а не на протидію їм.

4. Ви не боїтеся поглянути в очі власним страхам, що стримують вас

Ви не прагнете подолати страхи, тому що вам нема чого доводити оточенню, однак ви не боїтеся їх визнати і дивитися прямо в очі тому, що вас обмежує.

5. Ви навчаєтесь на власних помилках

Ви не ховаєте їх і в жодному разі не виправдовуєте себе. Ви просто осмислюєте певний урок і крокуєте вперед.

6. Ви приймаєте себе, але не припиняєте вдосконалюватися

Ментально сильні люди знають і приймають себе такими, якими вони є насправді. У той же самий час вони усвідомлюють і підтримують в собі прагнення до кращого.

7. Ви щиро радієте чужим успіхам

Духовно-розумова сила краще проявляється у співпраці, аніж в суперництві. Ви це розумієте і не відчуваєте, що чужий успіх якимось чином применшує ваші досягнення.

8. Ви впевнені у власних цінностях

Вам комфортно жити, з легкістю приймаючи рішення на підставі власних пріоритетів і цінностей.

9. Ви прагнете вдосконалювати ваші навички, уміння і таланти

Деякі люди шукають підтвердження власних досягнень у реакції осіб навколо, в той час як ментально сильні люди у значно меншій мірі турбуються здобуттям такого визнання. Натомість, вони внутрішньо мотивовані ставати кращими.

10. Ви живете по-справжньому (конґруентно)

Морально сильні люди вірні собі і своїм ідеалам, а їх слова рідко розходяться зі справами.

11. Ви сприймаєте труднощі як можливості для зростання

У той час, коли для декого випробування стають причинами спадів у житті, морально сильні люди дозволяють негараздам зробити їх кращими й сильнішими.

12. Ваша самооцінка залежить від того ким ви є, а не від ваших досягнень

Сильні люди почуваються добре і оцінюють себе адекватно, незалежно від того чи їх спіткала перемога або ж поразка.

13. Ви вмієте бути терплячими

Морально сильні люди розглядають поставлені цілі як марафон, а не спринт. Це означає бути готовим толерувати тимчасовий біль, якщо він сприятиме довготривалому прогресу і зростанню.

14. Ви швидко піднімаєтеся після падіння

Ви не розглядаєте падіння і програші як кінець шляху, а радше, як можливості здобути досвід і знання, які збільшують шанси на успіх у майбутньому.

15. Ви – оптимістично налаштований реаліст

Морально сильні люди з легкістю помітять промінчик сонця, що пробивається крізь хмари, але не будуть через це ігнорувати грозу, що от-от розпочнеться.

16. Ви приймаєте особисту відповідальність за зроблений вибір

Ви не мучите себе почуттям провини і не намагаєтеся уникнути відповідальності, ви просто берете на себе відповідальність за кожен зроблений вибір і кожне прийняте рішення.

17. Ви вмієте дякувати

Ви розумієте важливість вчасної вдячності і для вас це зовсім не порожні слова. Замість того щоб вимагати ще, ви вмієте зупинитися і подякувати долі за усе те, що у вас є.

18. Ви фокусуєтесь на тому, що можете контролювати

Морально сильні люди не витрачають час на спроби змінити те, що знаходиться за межами їхнього контролю. Вони, натомість, виділяють сили й ресурси на те, що в змозі змінити.

19. Ви концентруєтесь на вирішенні проблеми

Морально стійкі люди не витрачають час на розжовування і «колупання» у проблемі, вони ґрунтовно ознайомлюються з основними її елементами і далі активно беруться за конкретні рішення.

20. Ви готові постійно вчитися у навколишнього світу

Ви ніколи не припиняєте вчитися на власному досвіді та досвіді людей довкола.

21. Ви працюєте над своїми слабкостями, а не маскуєте їх

І хоча приховування власних слабкостей видається нормою для багатьох людей, морально сильні особистості навпаки вкладають купу енергії на подолання «мінусів» і покращення своїх слабких сторін.

Чи є серед цих характеристик щось близьке вам? Можливо є риси, які  потребують вдосконалення? Відштовхуйтесь від наявних ресурсів і бази та “прокачуйте” власну ментальну витривалість й силу ;)

За матеріалами BI

Loading Facebook Comments ...

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.