Важливість позаробочого часу для розвитку

Ви закінчуєте роботу о 6-ій годині вечора, а лягаєте спати о 12-ій годині ночі. Як ви проводите ці 6 годин?

Те, що ви робите в період з 6-ї години вечора до 12-ї години ночі, має неймовірне значення.

Багато людей вважають, що їхня кар’єра визначається 8 годинами напруженої роботи, і зусилля потрібно докладати тільки в цей відрізок часу. Люди часто думають, що їхнє майбутнє і розвиток кар’єри залежить від боса і компанії.

Але реальність зовсім інша – у більшості людей кар’єра залежить тільки від них самих…

Професійне зростання завжди залежить тільки від нас і наших зусиль.

Не можна звинувачувати свою роботу в тому, що ви не прогресуєте в житті. Ви також не можете покладати відповідальність на компанію, в якій працюєте, за те, що вона не дбає про вас.

 

6to12

 

Ось 5 простих правил, які допоможуть вам стати кращими. Ділиться цими правилами найбагатший китаєць у світі, засновник сайту «Alibaba» Джек Ма:

1. ДУЖЕ ВАЖЛИВО, ЧИМ ВИ ЗАЙНЯТІ ЩОВЕЧОРА

Я закінчив коледж за спеціальністю «маркетинг», але я хотів стати дизайнером.

Для цього я практикувався день і ніч і брав додаткову роботу, щоб покращити свої навички проектування. Це займало у мене багато часу.

Коли я став босом, я більше не займався дизайном, і повернувся в галузь маркетингу.

Щовечора, коли мої діти засинали, я починав вчитися і здобувати знання. На це знову-таки у мене пішло багато часу, але я починаю пожинати плоди своїх старань. Якби я розвивався тільки в робочий час, то я ніколи б не став креативним директором і менеджером з продукції. Я ніколи б не навчав студентів MBA маркетингу, як роблю це сьогодні.

Я покладаюся тільки на власні «уроки» самому собі.

І найуспішніші люди, яких я знаю, йшли тим самим шляхом, що й я.

У мене є друг, який закінчив історичний факультет, але зацікавився технічними продажами. Вдень він працював у сфері телемаркетингу, а вечорами він навчався кодити. Зрештою, він став віце-президентом компанії з продажу. А зараз він технічний директор.

У мене є ще один друг, який здобув освіту в сфері політології, але дуже хотів стати підприємцем. Він дуже цікавився тим, як створити компанію. Зрештою, він заснував компанію і продав її за великі гроші.

Для них майбутнє визначило те, що вони робили в період з 6-ї години вечора до 12-ї години ночі. Очевидно, необхідно щоб був баланс між життям і роботою. Якщо у вас є дружина і діти, кожен вечір ви повинні проводити з ними.

Навіть якщо ви самотні, вам також необхідно розумно використовувати час, щоб піти в спортзал, зустрітися з друзями або побути на самоті, щоб помедитувати і таке інше.

Звичайно, добре дивитися фільми і грати в ігри. Але є речі, які вам не потрібно робити. Наприклад, спостерігати за новим сезоном драми «Netflix» або 14 годин на тиждень дивитися телевізор/ритись у непродуктивних групах соцмереж. Не варто витрачати час на настирливих одногрупників у Facebook.

2. ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ, І ВСЕ ЗМІНИТЬСЯ!

Мій наставник з коледжу народився в штаті Алабама, в бідній африканській сім’ї. Його прийняли до Військової академії у Вест-Пойнті, і став першою людиною у своїй родині, яка вступила до коледжу. Перш ніж отримати MBA в Гарварді він став досвідченим офіцером. Коли я зустрів його, він зробив кар’єру в місті Колорадо-Спрінгс.

Я запитав, у чому його найбільший успіх? Він відповів, що він ніколи не переставав читати.

Він вважав, що знання – ключ до того, чого ви хочете в житті. Він часто запитував своїх співрозмовників, яку книгу вони читають зараз, і найкращі з них могли негайно дати відповідь.

Читання може дуже розвинути вас і зробити на голову вище ваших колег. Ті, хто багато читає, більше розбирається в різних галузях промисловості, і це може бути корисним для компанії.

Ви можете передати свої знання всередині організації або створити нові можливості для своєї компанії. Крім того, ваші розмови стануть цікавішими.

Тоні Роббінс якось сказав:

«Якщо ви 1 годину на день отримуєте знання з якоїсь теми, рік потому ви будете знати про це більше, ніж 99,999 % людей у світі».

Навіть якщо у вас є 30 хвилин щовечора, ви легко можете прочитувати одну книгу за тиждень. Ви не станете експертом, але я обіцяю, що ви будете знати більше, ніж ваші колеги.

3. УЧАСТЬ У РІЗНИХ ПРОЕКТАХ

Якщо ваша компанія не дає вам можливості застосовувати всі ваші знання, створіть самі ці можливості для себе. Ви можете брати участь у волонтерських проектах. Вони можуть принести вам і користь і славу.

Працюючи з командою, ви зрозумієте, як практично застосувати знання в цій галузі, і як це, в кінцевому рахунку, впливає на реальних клієнтів.

Ви дізнаєтеся, як виконати завдання і вкластися в терміни, отримаєте зворотний зв’язок і отримаєте з цього користь. Цей досвід набагато цінніший, ніж ваша зарплата.

4. АКТИВНО ВСТАНОВЛЮЙТЕ ЗВ’ЯЗКИ

Зв’язки можуть прискорити розвиток кар’єри. Якщо у вас немає великої кількості знайомих, вам потрібно виділити частину свого часу, щоб знайти їх.

Зв’язки дозволять вам:

  • спілкуватися з розумними друзями і дізнаватися їхню думку;
  • мати інформацію і знання, які важко отримати;
  • допомогти компанії в пошуку потенційних партнерів або можливостей доходу.

Поспілкуйтеся зі своїм колегою по роботі або босом. Якщо станете підприємцем, ваші знайомі будуть вашими першими клієнтами.

Замість того щоб йти додому або в бар, ви повинні крутитися в якихось колах. Є багато невеликих груп, які можуть допомогти у вашій кар’єрі. Ви повинні спробувати інтегруватися в ці кола.

Кожного тижня ви можете випити кави або поснідати разом з новими друзями. Ви також можете простежити розвиток їхньої кар’єри на LinkedIn і створити мережу з наставниками в певних професійних галузях. Хто знає, може серед них виявиться ваш наступний роботодавець?

Ваші зв’язки – ваш найпотужніший актив у роботі.

Якщо у вас є час, щоб подивитися телевізор, у вас знайдеться час, щоб поспілкуватися з потрібними людьми.

5. ПОЧИНАТИ ЗМІНЮВАТИ СВОЄ ЖИТТЯ ТРЕБА ВЖЕ СЬОГОДНІ!

З 6-ї години вечора до 12-ї години ночі ви вдома. І хоча ви фізично і психічно втомилися, але можете робити все, що хочете, і вам не потрібно виконувати вказівки інших.

В цей час ви можете відключити свій мозок, як ви відключаєте комп’ютер на своєму робочому місці. Але ви також можете стати розумнішими, сильнішими і розширити мережу знайомств. Почніть сьогодні, виділіть годину на день, щоб зробити це.

Я гарантую, що через рік ваша кар’єра і життя зміняться.

За матеріалами “В ритмі життя” та “The Coffee Shop Trader”

Loading Facebook Comments ...

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.