Привіт, Париж!

Нові місцини та подорожі – це весело і водночас цікаво. Цього разу мені випала нагода відвідати Париж – романтичне місто, з великим багажем історії, архітектурних принад, хорошої музики та цікавих історій, що йдуть крізь століття до сьогодення.

Столиця Франції приймала мене в осінню пору – у жовтні 2015-го, ще до сумнозвісних подій, які досі не в’яжуться в голові, бо за час вельми короткого перебування у Парижі я був навпаки здивований хорошим рівнем безпеки та присутності “в ключових точках” достатньої кількості поліції та спец-сил. Сумно, співчуваємо, але сподіватимемось, що таких речей більше не повториться.

Осінь у Парижі розкішна: багряно-жовті, місцями зеленкаві відтінки довкола та легка розмірена течія Сени.

paris1 paris2

Багато гарних деталей і цікавих особливостей, якщо дозволяти собі побродити пішки і насолодитися красою сповна. Урбаністика чітко пропрацьована і поєднює класику з сучасними рішеннями та місцями відпочинку.

paris3 paris4

До Парижу можна ставитись по-різному, але якщо у вас в душі живе хоч крихта романтичності, рекомендую вам фільм “Опівночі в Парижі” , а також книгу Е. М. Ремарка  “Тріумфальна арка” . Саме мікс фільму та книги (мрійливість зі справжністю та реалістичність з ноткою трагічності) сформував чіткі обриси тих відчуттів та вражень, за якими я їхав у Париж. Зрештою, якщо вказані вище рекомендації ви вже освоїли раніше, то я певен, що у вашому арсеналі достатньо інших класних і цікавих творів/статей/ідей щодо Франції та її столиці зокрема (діліться в коментарях ;) ).

Мрії частіше втілюються, коли чітко знаєш чого хочеш. На мою думку, просте переміщення в просторі з точки А в точку В, а також безцільне бродіння – це нецікаве однотипне заняття. Значно цікавіше, коли Ви хочете втілити щось конкретне, побувати в певному місці чи відчути аромат кави саме в цьому кафе або ж “вчудити” щось нетипове, але бажане саме для Вас.

Одним із таких пунктів (а їх було кілька) в Парижі для мене був кальвадос (яблуневий бренді, що за назвою походить від департаменту Кальвадос — місцевості в Нижній Нормандії у Франції). Я не палкий шанувальник алкоголю, проте коли доречно, якісно і вміру – то у всьому благородному можна відшукати смак. З героїв книг Ремарка часто глузують, мовляв “люди на межі або прості бідняки, а п’ють дорогий алкоголь” :) Але реалістичні герої знали толк у напоях. Насолодитися кальвадосом на Champs-Élysées (Элисейські поля) неподалік Тріумфальної Арки – атмосферно, автентично і приносить вельми якісну сатисфакцію.

paris5 paris6

Рекомендую усім, хто планує мандрівку в Париж виділити час на прогулянки пішки – багацько цікавих деталей, які ви не захопите “стандартними автобусними турами”, а атмосферність внутрішніх двориків та вузьких вуличок з повсякденним життям людей не залишить вас байдужими. Чого, наприклад, вартує почитати хорошу книгу в парку нікуди не поспішаючи, в оточенні французького розміреного життя?… Я здебільшого подорожував на метро і пішки, тому, якщо хтось теж плануватиме вільніші мандри, зверніть увагу на додаток Visit Paris by Metro – карти, навігація по метро та Парижу оффлайн (без WiFi за умови завчасно завантаженої карти і даних).

paris5 paris6

Мандрувати було весело, а серед іншого, зокрема, сподобались музей Picasso, прогулянки по Элисейських Полях та в околицях Лувру, великий авто-event Equipauto 2015, хороше транспортне з’єднання міста, смачна кухня і звісно нестаріючі символи цілих епох на кшталт Собору Паризької Богоматері, Тріумфальної Арки, Ейфелевої вежі та усіх споруд культурно-архітектурного значення. Окремо виділю вечірній Париж та французьку мову, яка лунала звідусюди – приємна аудіо-візуальна комбінація, яка однозначно надихає. Подорожуйте і смакуйте все те, що додає вам енергії та сил!

Нижче додаю коротке динамічне відео осінньої подорожі у Париж, яке вдалося “звести докупи” протягом зимових свят. Приємного перегляду.

P.S. Рекомендую переглядати у HD (720p) якості.

 

Loading Facebook Comments ...

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.