Продумайте свої вихідні – поради успішних

park-weekend

У мережі вдосталь різноманітних статей про те, що ж саме успішні люди роблять у вихідні. Ви хочете знати в чому криється таємниця? Вони роблять те ж саме, що й у будь-які інші дні, іноді надолужуючи баланс в тих сферах, на яких було менше часу в будні. Як сказав Арістотель:

“Ми є тим, що робимо неодноразово. Тому досконалість – це не дія, а звичка.”

Ви можете помітити за собою або ж за людьми з оточення, що для декого норма у вихідні “спати до 14:30” або днями лежати “тюлєньчиком”, переглядаючи новий сезону якогось серіалу. Не сперечаюсь, іноді і такі варіанти бувають доречними для когось – основне, щоб такими не були кожні ваші вихідні. Для цього наводимо перелік ідей, за допомогою яких ви можете надати змісту своїм вихідним – обирайте і вносьте різноманіття, згідно порад успішних людей:

Роберт Ігер: Прокидайтесь рано.

Генеральний директор компанії «Disney» не єдиний керівник, який стверджує, що він прокидається о 4:30 кожного ранку. Успішні люди не сплять до другої години дня у неділю. Або навіть до одинадцятої. Дослідження свідчать, що наш мозок найактивніше працює 2,5 – 4 години після пробудження. Прокиньтеся рано на вихідних і отримайте перевагу перед рештою світу.

Бенджамін Франклін: складіть план.

Очевидно, цей батько-засновник кожного ранку ставив собі питання: «Що ж корисне можна зробити сьогодні?». Успішні люди знають, наскільки важливо ставити навіть одноденні цілі, і вихідні – не виняток. Звісно, що може бути і час для (запланованого, корисного) відновлення сил, але не потрібно бути президентом, щоб усвідомити, що бездіяльність – це не варіант.

Тімоті Ферріс: не виконуйте кілька завдань одночасно.

Мультифункціональність була популярна у 2005 році. Можливо для вас виглядає спокусливим такий варіант максимізації вашої діяльності на вихідних, коли ви одночасно біжите на біговій доріжці, розмовляєте по телефону з мамою і в цей самий час слухаєте новини, але успішні люди знають, що це знижує ефективність і результативність. Краще займатися однією справою. Ферріс рекомендує не ставити більше двох цілей або завдань на день, таким чином ви зможете досягти ефективності та зможете завершити задум.

Анна Вінтур: будьте активними.

Головний редактор журналу “Vogue” кожного дня присвячує одну годину грі в теніс. І вона не єдиий керівник, що присвячує час фізичним вправам. Річард Бренсон також веде активний спосіб життя, займаючись кайтсерфінгом, а четвертий за списком індійський мільярдер – серійний марафонець. Успішні люди знають, наскільки важливо підтримувати себе у формі завдяки активному способу життя, і на вихідних також. Це зможе, як ніщо інше, нейтралізувати ефект від келиху вина та сирної нарізки, яку ви з’їли ввечері суботи.

Стів Джобс: розставте пріоритети.

«Не потрібно змінювати світ, щоб стати важливим». Вихідні – це час нагадати собі про маленькі забуті радощі, час підтримувати рівновагу робота-відпочинок (новий «баланс») і «перезавантажитись» за потреби. Час, який ви проводите з друзями, ріднею, чи партнерами безпосередньо не вплине на ваш прибуток і не допоможе вам бути у центрі уваги, але цей час все одно важливий.

Уоррен Баффет: знайдіть час для свого хобі.

Багато хто вважає його найуспішнішим інвестором 20 століття, але у свій «вільний» час Баффет любить грати на укулеле. Успішні люди зазвичай цікаві люди, і часто це пов’язано з їхніми хобі. Звісно, що гра в гольф у суботу – це гарний спосіб розширити або знайти бізнес-можливості. Але навіть одиночні хобі, такі як в’язання, яким займається Меріл Стріп, або живопис, який полюбляє Джордж Буш, можуть сприяти успіху завдяки креативності та можливості вивільнити стрес.

Опра: опануйте секрети медитації.

Одна з найвідоміших знаменитостей зі списку «Форбс» і досі знаходить час посидіти у тиші 20 хвилин двічі на день! Ця практика йогів, яка раніше була секретом, стала зараз загальновідомим фактом. Навіть у світі бізнесу зараз визнають, що медитація та «майндфулнесс» дуже корисні для зняття стресу, покращення продуктивності, сприяння креативності та підтримки загального фізичного стану. Інколи на вихідних справ ще більше ніж у звичайний робочий день, адже ми намагаємося виконувати повсякденні обов’язки, займатися спортом, приділити час родині, виконуємо певні соціальні функції і намагаємося все це втиснути у 48-годинний період. Найуспішніші люди знаходять час посидіти у тиші, вихідні не є винятком. Неспроста ж вони називають це «медитацією».

Ренді Цукерберг: забудьте про FOMO, вітайте JOMO.

Ми всі це неодноразово робили – розміщали зі смаком відібрані кумедні фото, зроблені на вихідних або реєструвалися в соціальних мережах аби назбирати «лайків». Це вступ у еру FOMO (fear of missing out – страху пропустити щось важливе). На вихідних ми більш схильні до FOMO. Але засновник і генеральний директор компанії “Zuckerberg Media” зазначає, що людям варто зосередитися на JOMO (joy of missing out – радості від того, що ти пропустив щось важливе) – тобто на мантрі «найкраще бути там, де я зараз є». Успішні люди часто мають змагальницький дух, вони переможці вже за своєю суттю. І виробляти в собі вдячне ставлення та протистояти соціальному тиску FOMO, штучно насадженим ЗМІ, – це однозначно ключ до вдалих вихідних. А чи щастя не є справжнім показником успіху?

Біл Гейтс: знайдіть час для роздумів.

Засновник компанії “Microsoft” якось сказав свою відому фразу «Дуже важливо радіти своєму успіху, але ще важливіше робити висновки зі своїх невдач». Роздуми повинні стати невід’ємною частиною вашого повсякденного життя, але вихідні – це чудова нагода повернутися подумки в минуле і замислитися над уроками, винесеними з минулого тижня аби внести поліпшення у наступний. Автор книги «Проект щастя», Ґретхен Рубін, пропонує розпочати вести «журнал з записами у одне речення», щоб заохотити вас до розмірковувань. Хай субота або неділя стане тим днем, коли ви проглядаєте свої нотатки за увесь тиждень.

Річард Бренсон: навчіться віддавати.

Цей підприємець-мільярдер зазначає, що «просто неймовірним є той факт, коли ви концентруєтеся на таких питаннях як здоров’я, бідність, захист довкілля чи зміни клімату, і це змушує вас перенаправити свої думки в інші галузі». Успішні люди погоджуються з Анною Франк: «Ніхто ще не став бідним, віддаючи». Том Корі вивчав багатих людей впродовж 5 років під час написання своє книги «Звички багатих: повсякденні звички багатіїв, які приносять їм успіх». Він виявив, що 73% багатих людей працюють волонтерами 5 або більше годин на місяць. Ніщо інше так добре не допомагає спланувати майбутнє та послабити стрес як допомога тим, кому доля посміхнулася менше ніж вам. Вихідні – чудовий час зайнятися волонтерськими справами на локальному чи суспільному рівні.

Джек Дорсі: приготуйтеся до всього наступного тижня.

Співвласник “Twitter” та “Square” добре відомий тим, що працює і по 16 годин на добу з понеділка по п’ятницю, але він говорить: «В суботу у мене вихідний. Я прогулююся пішки. А неділю я присвячую роздумам, зворотному зв’язку і готуюся до наступного тижня». Забудьте про меланхолійність неділі, давайте назвемо її «неділя-проаналізуй-своє-життя». Лора Вандеркем, автор книги «Що найуспішніші люди роблять на вихідних», зазначає, що успішні люди знають, що вихідні – це насправді секретна зброя професійного успіху: «Щоб взяти низький старт у понеділок».

Успіх – це правильний вибір стилю життя 24 години на добу, 7 днів на тиждень, включно з вихідними! :)

За матеріалами lifehack.org

Loading Facebook Comments ...

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.