Музика перед сном

Кожен з нас в різні періоди пересвідчується в користі від музики: хтось займається під музику спортом, хтось любить вчитись/читати під музику, комусь приємно мати гарні звуки на фоні робочого процесу, дехто надихається звуками, а дехто шукає в них розраду в непростий час.

Музика впливає на нас по-різному, проте існують деякі доведені науково факти, які дозволяють припускати, що здебільшого цей вплив позитивний (за умови якщо ваш смак у музиці сприятливий).

Сьогодні поговоримо про релаксуючу/класичну/ambient музику перед сном. Чому саме перед сном? А тому що більшість із нас в кінці дня прагне відпочинку як тілесного так і розумового. Колись давно я прочитав про дослідження, в якому йшлося про те, що спокійна приємна музика перед сном сприяє кращому сну, розслабленню, зняттю стресу і дозволяє зранку прокидатись більш бадьорим та енергійним. Спробував цей метод на собі, мені сподобалось і з цього часу це одна з деяких моїх корисних звичок. Сьогодні хочу поділитись нею і з вами – читачами мого блогу, можливо комусь із вас ця інформація стане в пригоді.

sleep

Справді хороша спокійна музика перед сном спричиняє багато позитивних ефектів, серед яких зокрема: покращення якості сну, зниження активності нервової системи, зменшення тривоги, зниження кров’яного тиску, пульсу, частоти дихання, а також така музика може мати позитивний вплив на сон через сприяння розслабленню м’язів і відволіканню від думок.

Вчені довели, що хороша класична музика перед сном покращує якість сну студентів  та зменшує проблеми безсоння. Озброївшись цією інформацією, спробуємо відчути цю користь на собі.

Ось метод, яким звик користуватись я. Він не ідеальний і для когось можливо примітивний, проте я легко й покроково поясню всі кроки, які я роблю перед сном задля прослуховування хорошої музики:

1) Ввімкніть улюблений браузер на ноутбуці чи комп’ютері. Оберіть тематичний сайт і напрям музики або ж конкретні класичні твори які бажаєте послухати.

Я рекомендую як мінімум 2 сайти:

http://www.radiotunes.com/ (колишній sky.fm) – тут канали на будь-який смак, але прислухайтесь особливо до наступних напрямків: класична музика, фортепіано, джаз, звуки природи та релаксація (можете кожен вечір слухати щось інше або міняти канал щотижня чи за принципом “який у мене настрій”). Звісно, вам можуть подобатись й інші напрямки – це вже на ваш розсуд, основне щоби музика розслабляла і сприяла релаксації.

http://www.rainymood.com/ (релакс-звуки дощу, як дозволяють поринути в думки і гарно задрімати) В мережі існують різновиди комбінацій “рейнімуду” з піснями на фоні, це теж варто спробувати – цікава річ.

ma2_MusicFlow

Коли визначились з музикою, яка грає, поставте оптимальний звук (в динаміках чи колонках), щоби лежачи в ліжку в повній тиші ви чули музику, але вона не була для вас занадто голосною (рівень підбирається методом спроб =) )

2) Наступний крок виставити автовимкнення комп’ютера/ноутбука. Звісно тут способів є безліч (дехто просто схоче закрити браузер, дехто стороннім ПЗ виключить комп’ютер, хтось використає ще інші хитрості), але я надаю перевагу старому доброму способу через команду “Пуск” – “Виконати” (“Run”/”Выпольнить”).

Якщо у вас WIN 7 чи новіша система і в меню “Пуск” ви не бачите команди “Виконати” – ось тут інструкція, яка допоможе вам повернути цю корисну річ на своє місце.

Отож заходимо в “Пуск” – “Виконати”

run comm

Перед вами відкриється вікно команди “Виконати” і туди ви вписуєте (або копіюєте) наступний текст

shutdown -s -t 3600

shutd

Де 3600 – це кількість секунд, через яку комп’ютер вимкнеться. Я стандартно ставлю 3600 оскільки це рівно година і за годину я здебільшого вже міцно сплю під хорошу музику. Ви можете підібрати час, який буде оптимальним для вас.

Якщо ви все ввели правильно, натисніть “ОК” і тоді з правого боку ненадовго вискочить нотифікація, про те що комп’ютер буде вимкнено через N хвилин.

note

Якщо раптом ви передумали виключати комп’ютер таким способом або хочете змінити час, через який він має вимкнутись, то зайдіть в “Пуск” – “Виконати” і введіть

shutdown -a

Натисніть “ОК”. Якщо ви скасували все правильно, то збоку появиться нотифікація “Вихід скасовано. Заплановане завершення роботи скасовано”. Тепер можете повертатися до попереднього кроку і встановлювати новий час вимкнення або займатись своїми справами.

Якщо ж ви таки налаштували автовимкнення і тепер хороша музика обрана, гучність налаштована і ви не перейматиметесь тим “а хто виключить комп’ютер коли я засну”, то можете сміло здійснювати усі ваші вечірні ритуали і засинати під гарну музику та думки, які літатимуть легко і далеко.

Приємних снів, доброго відпочинку і гарного пробудження ;)

Спробуйте, поділіться результатами. Також розкажіть в коментарях як саме любите засинати ви? Що вам подобається робити/слухати перед сном? Буду вдячний за рекомендації та цікаві ідеї!

Loading Facebook Comments ...

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.