Для чого мені біг?

DCIM100MEDIA

 

Люди починають бігати з ряду причин. Деякі бігають, тому що вони хочуть схуднути, поліпшити своє здоров’я, приймати участь у забігах чи змаганнях або ж просто спробувати щось нове. Незалежно від причин, які спонукають вас бігати, саме біг надає вам багато фізичних, ментальних й емоційних бонусів, які вносять яскравість у повсякденне життя.

Ось кілька причин, які спонукають людей бігати, можливо серед них ви знайдете і свій власний мотиватор.

Біг покращує ваше здоров’я

Одна з найбільших переваг бігу є той факт, що біг корисний для вашого здоров’я. Саме біг – це відмінний засіб для зміцнення серця і забезпечення ефективного циркулювання крові й кисню по всьому тілу, що дозволяє знизити ризик серцевого нападу. Біг здійснює комплексний оздоровчий вплив на організм та сприяє запобіганню багатьох хвороб.

Ви можете скинути зайву вагу

Багато людей починають бігати для того, щоб скинути зайві кілограми. Чудове кардіо та підтримка тонусу в сукупності з правильною дієтою можуть дати вам відмінні результати. При будь-якого роду схуднення рекомендується додавати біг або швидку ходьбу, оскільки вони сприяють спалюванню калорій і тримають організм в правильному енергозатратному режимі.

Ви можете бігати заради чогось більшого, ніж просто біг

Літні канікули, відпустка чи чудові вихідні – це також часто відмінний час для різного роду благодійних забігів або волонтерських акцій. Забіг, де ви своєю участю можете як підтримати власне здоров’я, так і допомогти комусь, кому це потрібно – це відмінний спосіб залишатися мотивованим для продовження тренувань. А досвід, де ви бігом допомагаєте комусь ще, окрім себе, може зробити ваші пробіжки ще більш значущими і змотивованішими.

Ви можете познайомитися з новими людьми, бігаючи

Деякі бігуни люблять тишу або ж улюблену мелодію з навушників під час бігу, але інші люди часто бачать біг як можливість для соціальних інтеракцій. Бігати разом з другом або у групі схожих за інтересами людей буває вдвічі цікавіше, ніж самому: ви можете ставити спільні цілі, можете змагатися у досягненнях, додатково мотивувати одне одного або ж підтримувати в часи коли прогрес уповільнюється або хтось хворіє тощо.

Ви можете спробувати щось нове і незвичне

Біг – це відмінний спосіб розширити свій кругозір і відірватися від щоденної рутини. Цей вид спорту дає людям можливість досліджувати різні сфери життєдіяльності якогось району (де ви полюбляєте бігати), відкривати нові для себе локації, отримувати нові відчуття і можливо навіть черпати натхнення від чогось нового, що вам відкриває незвідана до сьогодні стежинка в лісі чи далекий дитячий майданчик, довкола якого сьогодні пролягає ваш шлях.

З бігом можна тренуватися для конкретної мети

Деякі люди не люблять робити щось лиш заради “роблення”, але у випадку з бігом, якщо звичайний темп вам не до вподоби, ви спокійно можете ставити собі нові виклики – 5, 10, 15 км, або ж здійснювати тренування для майбутньої участі в марафонах чи здаванню заліку з фізкультури в бігу на 3 км (або ж 3 км забіг для “воєнки”… тощо). Маючи конкретні цілі та напрямки, націлений на результат біг може значно поліпшити вашу мотивацію як у спорті так і в повсякденному житті.

Біг підвищує ваші енергетичні запаси

Коли ви відчуваєте себе млявим або втомленим, біг стає відмінним способом для збільшення вашої енергії. Бігуни, які стараються бігати вранці доводять, що ранковий біг допомагає тримати їм рівень енергії на високій планці протягом усього дня. А поєднання здорового заряду від бігу з правильним харчуванням допоможе ще більше покращити вашу бадьорість та енергійність щодня.

Біг допоможе вам покращити самопочуття

Люди, що займаються бігом регулярно, повідомляють про збільшення рівня впевненості в собі та самоповаги. Закріпити позитивні відчуття від того що ви робите (а в даному ракурсі це біг) допоможуть згадані вище конкретні цілі, досягнувши яких, ви будете почуватись ще краще і ще більш впевненими в своїх силах.

Біг може допомагати з подоланням стресу

Біг, як зрештою й інші види фізичної активності, – це відмінні ліки від стресу, емоційного напруження і навіть легкої депресії. Дослідження доводять, що здорові дорослі які регулярно займатися спортом, як правило, є щасливішими, за тих, хто не слідкує за собою і не любить фізичної активності.

Біг – це універсально й недорого

Де б ви не були – пара хороших кросівок та вільний одяг – ваші вірні супутники. Не ускладнюйте життя – бігайте та відкривайте нові горизонти повсюди.

 

Loading Facebook Comments ...

1 Comment

  1. Andrii Androshchuk

    Досить цікава та пізнавальна стаття про біг і для чого він людям

    Reply

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.