У новому році вкотре підбиваю цінні підсумки за попередній рік. Минулоріч вдалося прослухати і прочитати 87 книг і багато з них додали чимало цікавого у моє світосприйняття та, сподіваюся, будуть цінними і для вас.
Підбірки попередніх років дивіться за посиланнями внизу цієї статті.
За рік було чимало змін і згуртованість українців та вміння давати відсіч ворогу та, поміж це, старатися дбати про важливе, вражають! Ми вдячні ЗСУ та усім сильним духом українцям, що маємо змогу читати і пізнавати нове у своїй державі, підтримуємо добрі справи і кожен на свій лад сприяємо перемозі ✊
Нижче наводжу цьогорічний “короткий перелік” або ж ТОП-15 книг, освоєних за останній рік, які, в першу чергу, рекомендую до прочитання. Зверніть увагу, що тут в тексті є, зокрема, й афілійовані посилання, і за деякими з них, при переходах за покликáннями у цьому блозі, ви зможете і придбати книгу (Amazon), і знати, що невеличкий відсоток з покупки надійде й мені, як людині, що змотивувала вас до купівлі.
Там, де є україномовні переклади, я надав клікабельні покликання в українській версії теж, тому обирайте що кому до смаку. Загалом в оригіналі читати і слухати завжди цікавіше.
Цей список для тих, хто очікує на лаконічну пораду, до якої зручно повертатися. А для більш допитливих я також зібрав повний список книг за минулий рік, де є ще більше цікавих творів і моя оцінка/рейтинг кожного. За цим добром та іншими корисностями заглядайте у відповідний допис на моїй сторінці ☕ Buy Me a Coffee.
Цьогорічні фаворити від Кошовського
Увага! Нагадую, що це не ранжований перелік від “кращого до гіршого” чи рейтинг. Кожна книга по-своєму привернула увагу і заслужила місце в моїх рекомендаціях. Раджу вам ознайомитися зі списком повністю і тоді самостійно визначити, які книги можуть зацікавити саме вас:
-
Alchemy: The Dark Art and Curious Science of Creating Magic in Brands, Business, and Life – R. Sutherland / “Алхімія. Як народжуються шалені ідеї”
У цій книзі автор поєднує наукові дослідження з веселими історіями та прикладами кампаній, що проводилися у AmEx, Microsoft та інших відомих брендів. Сазерленд стверджує, що ми живемо в ірраціональному світі, і пошуки логічних рішень часто не дозволяють нам побачити найкращі з них. Він підкреслює, що дотримання логіки створює звичайний продукт, а повага до нелогічної природи людини допомагає створити шедевр. Книга пропонує кардинально відмінний спосіб ведення бізнесу та вирішення проблем, що робить її обов’язковою для прочитання як для маркетологів, так і для усіх із нас, хто створює певні бренди чи продукти. “Алхімія” підійде також для людей, що ухвлюють рішення на різних рівнях і хочуть застосувати поведінкову економіку для створення інноваційних рішень, які відповідають потребам споживачів.
Цитата: It is much easier to be fired for being illogical than it is for being unimaginative. The fatal issue is that logic always gets you to exactly the same place as your competitors. -
Outlive: The Science and Art of Longevity – P. Attia / “Жити довше: наука й мистецтво довголіття”
Пітер у цій книзі кидає виклик традиційному медичному мисленню щодо старіння та розкриває новий підхід до запобігання хронічних захворювань і до збереження здоров’я на довготривалому відрізку життя. Книга є вичерпним посібником щодо того, як можна жити довше і краще, заснованому на наукових дослідженнях та особистому досвіді експерта з довголіття. Вона охоплює основні хвороби старіння, фактори, що на них впливають, а також стратегії їх запобігання та боротьби за здорове довголіття. Стиль подачі Др. Аттіа зрозумілий і доступний, з великою кількістю кейсів з життя, реальних прикладів і практичних порад. Автор не надає нам універсального рецепту, а радше обґрунтовує основу для роздумів про довгострокове здоров’я і створення індивідуального практичного плану для кожного з нас. Це чудовий ресурс для тих, хто хоче дізнатися більше про сучасну науку та підходи, які мають змогу допомогти вам прожити довше, більш здорове і повноцінне життя.
Цитата: The overarching point here is that a good night of sleep may depend in part on a good day of wakefulness: one that includes exercise, some outdoor time, sensible eating (no late-night snacking), minimal to no alcohol, proper management of stress, and knowing where to set boundaries around work and other life stressors.Подбайте про фізичне й когнітив здоров’я українською також: у подкасті “Буде тобі наука” від Куншт є чимало цікавих епізодів, а деякі з них я нещодавно теж допоміг записати:
-
The Elephant in the Brain Hidden Motives in Everyday Life – R. Hanson / “Знайди слона. Залаштунки повсякденного життя розуму”
Цей твір – дослідження прихованих сил, які насправді керують людською поведінкою, свого роду “слон у мозку”, про якого ми часто забуваємо або ж його уникаємо. Автори, письменник та інженер-програміст, і доцент економіки, заглиблюються в сфери самообману та прихованих мотивів, проливаючи світло на часто непомітні нюанси, які формують наші щоденні дії. Книга нагадує, що під зовнішнім шаром поведінки може критися не так багато альтруїзму і що не всі “гарні наміри” є справді такими, особливо якщо ми наважимося копнути глибше. У серії незалежних розділів автори аналізують різноманітні аспекти нашого соціального життя, розкриваючи мотиви, що лежать в основі і пропонують альтернативні точки зору, які спонукають читачів поставити під сумнів свою власну поведінку та мотивацію. “Слон у мозку” пропонує переконливу та захоплюючу подорож у дослідження тонкощів людської поведінки, що робить цю книгу обов’язковою до прочитання для тих, хто прагне глибше зрозуміти приховані сили, які керують нашими діями та рішеннями.
Цитата: Learn — because it’s not the knowledge itself that’s as important as showing that you have the generic ability to learn and complete schoolwork. Signaling also explains the sheepskin effect, where actually earning a diploma is more valuable than the individual years of learning that went into it—because employers prefer workers who stick around and finish what they start. -
The Innovators: How a Group of Hackers, Geniuses, and Geeks Created the Digital Revolution – W. Isaacson / “Інноватори. Як група хакерів, геніїв та ґіків здійснила цифрову революцію”
Це захоплююча та всеосяжна розповідь, яка досліджує народження та еволюцію цифрової/”діджитал” ери. Айзексон майстерно переплітає історії геніальних умів, які стоять за найбільш трансформаційними інноваціями: від винаходу мікрочіпа до розвитку інтернету та персонального комп’ютера. Книга пропонує насичену та захоплюючу розповідь про часто змагальницьку, а часто взаємодоповнюючу бурхливу подорож, яка привела до цифрової революції, підкреслюючи різноманітність персонажів, чий інтелект, креативність і наполегливість сформували сучасний світ. Розповідь Айзексона — це не лише данина поваги візіонерам і першопрохідцям цифрової ери, але й свідчення потужності співпраці та тривалого впливу їхньої новаторської роботи. “Інноватори” є обов’язковим для прочитання всім, хто прагне глибше зрозуміти технологічну революцію, яка кардинально змінила наше життя.
Цитата: Innovation requires having at least three things: a great idea, the engineering talent to execute it, and the business savvy (plus deal-making moxie) to turn it into a successful product.Ця книга додає наснаги творити своє і теж бути в чомусь першопрохідцями, нехай у меншому масштабі, але це теж цікаво. Цьогоріч, разом з командою FIREkit ми значно покращили наш український сервіс для управління й аналізу інвестицій, пройшли не одну акселерацію, розпочали співпрацю з фін. радниками та запустили Premium-підписку для рітейл інвесторів. Вчимося збільшувати цінність продукту, покращувати дохідність бізнесу і шукаємо нові ідеї розвитку й партнерств. Це активна й захоплива мандрівка, в якої точно ще не один розділ попереду! Дякую тим із вас, хто користується FIREkit і допомагає нам робити його ще кращим
-
Think Twice: Harnessing the Power of Counterintuition – Michael J. Mauboussin / “Подумайте двічі: використання сили контрінтуїції”
Праця Майкла допомагає краще дослідити когнітивні помилки, які часто призводять до прийняття хибних рішень. Мобуссін, головний інвестиційний стратег Legg Mason Capital Management, пояснює свій підхід до ринків як до комплексних адаптивних систем, і надає нам хороший підхід для розпізнавання та уникнення типових помилок, таких як недостатнє врахування альтернативних можливостей і схильність надто сильно покладатися на думку експертів. За допомогою яскравих історій і правил, які запам’ятовуються, автор представляє практичні стратегії прийняття більш обґрунтованих рішень, які мають шанс принести більше користі як для інвестування, так і для організацій та повсякденного життя. Книга пропонує свіжий погляд на важливість вміння подумати двічі та уникати когнітивних помилок, що, в свою чергу, надає більше можливостей для покращення прийняття рішень і вирішення проблем. Завдяки тому, що “Think Twice” зосереджена на практичних техніках і прикладах із реального світу, це цінна книга для тих, хто постійно розширює своє розуміння недосконалості наших суджень і того “як нам з цим жити”. Як ви знаєте, я полюбляю чимало цікавих праць, подкастів та статей щодо прийняття рішень і нашої нелогічності, а такі та схожі матеріали згадую постійно у своїх порадах “на послухати і почитати” для людей, що підтримують проект “Запали цілі” на плаформі Buy Me a Coffee. Долучайтесь і ви, якщо цікаво.
Цитата: To overcome inertia, Peter Drucker, the legendary consultant, suggested asking the seemingly naïve question, “If we did not do this already, would we, knowing what we now know, go into it?” -
The Body: A Guide for Occupants – B. Bryson / “Тіло. Інструкція з використання”
Автор веде читачів у захоплюючу подорож особливостями людського тіла, розглядаючи його функції та дивовижну здатність до самозцілення. Наповнена надзвичайними фактами та дивовижними історіями, розповідь Брайсона пропонує непересічне дослідження анатомії людини, роблячи науку про наше тіло доступною та цікавою. Від дивовижних можливостей органів відчуттів до хитромудрої роботи різноманітних внутрішніх систем, книга охоплює всебічне та непересічне розуміння нас як чудово продуманого “організму-механізму”. Незалежно від того, чи вас цікавлять особливості людської анатомії, чи ви просто прагнете глибше дослідити власне тіло, ця праця Барайсона має всі шанси допомогти вам краще розуміти людський організм та цікаву біологічну “машинерію”, що робить нас багато в чому унікальними.
Цитата: Just sitting quietly, doing nothing at all, your brain churns through more information in thirty seconds than the Hubble Space Telescope has processed in thirty years. A morsel of cortex one cubic millimeter in size—about the size of a grain of sand—could hold two thousand terabytes of information, enough to store all the movies ever made, trailers included, or about 1.2 billion copies of this book. -
The Undoing Project: A Friendship That Changed Our Minds – M. Lewis / “Неймовірний проект. Дружба, що трансформувала наше уявлення про людську свідомість”
Ця нон-фікшн книга розповідає про дивовижне партнерство ізраїльських психологів Даніела Канемана та Амоса Тверські. У книзі досліджується їхня новаторська робота щодо евристик (“скорочених правил”) в наших судженнях та прийнятті рішень, яка виявила типові помилки людського мислення. Завдяки яскравій розповіді Льюїс повертається до пізноманітних моделейн неефективностей, які раніше досліджував у своїх книгах “Moneyball”, “The Big Short” і “Flash Boys” (деякі з них екранізовані у вигляді фільмів). Книга пропонує цікавий опис тісної співпраці цього дуету та непрості аспекти партнерства крізь роки. Ця робота проливає світло на обширний вплив праці Канемана і Тверські на те, як ми розуміємо процеси людського мислення.
Цитата: ‘When you are a pessimist and the bad thing happens, you live it twice,’ Amos liked to say. ‘Once when you worry about it, and the second time when it happens.’
Згадував про цю книгу і змогу поставити питання Канеману “наживо” у цьому дописі теж: -
The Power of Regret: How Looking Backward Moves Us Forward – D. Pink / “Сила жалю: як погляд назад рухає нас вперед”
Розглядайте дану книгу як нове дослідження трансформаційної сили роботи з жалем (regret) і шкодуванням про щось в минулому. Пінк кидає виклик візії “живи без жалю”, яку пропагує багато рупорів сьогодні і натомість ділиться дієвими кроками, за допомогою яких можна використати минулі розчарування для руху вперед до кращих цілей. Книга призначена для усіх, хто так чи інакше пережив жаль і пропонує новий погляд на цю звичну людську емоцію. Приймаючи та розуміючи власний жаль, люди можуть використовувати його силу для створення позитивних змін і можливостей для зростання та самовдосконалення. Жаль люблять “табуювати” і ховати, але тут автор показує іншу перспективу. Люди часто шкодують, що не ризикували, не проводили час з близькими, не жили автентично і не вчилися на помилках. Ми можемо впоратися з жалем, приймаючи його реалістично, навчаючись з його допомогою і, нарешті, рухатись далі, не застрягаючи в емоціях про минуле.
Цитата: A look at the research shows that regret, handled correctly, offers three broad benefits. It can sharpen our decision-making skills. It can elevate our performance on a range of tasks. And it can strengthen our sense of meaning and connectedness.
– – – – –
Друзі, на cторінці спільноти “Запали цілі” https://www.buymeacoffee.com/goalsonfire/posts у Buy me a coffee я ділюся схожими практичними ідеями, лайфхаками та аналітикою у тих темах, які мені цікаві, – від фінансів й інвестицій і до планування, прийняття рішень та змістовного здорового життя, а також новинами, подкастами та історіями, які мені резонують. Запрошую і вас долучитися до кола підтримки мого проекту та отримувати додаткову цінність від мене. Це можна зробити як у вигляді невеличкого “дякую на щомісячну каву з круасаном” для творців каналу, так і підтримавши проект більшими сумами, які вам будуть комфортними.Не маєте бажання/змоги підтримувати мене постійно, але прагнете подякувати на картку напряму? Педейдіть за цим посиланням і ваше “дякую” прийму у вигляді кави чи доброго салату 🥗 теж: https://bit.ly/DonateGoF
– – – – –
-
The Man Who Solved the Market: How Jim Simons Launched the Quant Revolution – G. Zuckerman / “Людина, яка розв’язала ринок: як Джим Саймонс розпочав квантову революцію”
Ви знаєте мою позицію (і позицію багатьох фахівців, яких я поважаю), що для більшості інвесторів пасивна стратегія і якісні широкі індекси – це краще, ніж активна торгівля чи вибір окремих акцій. Але є люди, життя і праця яких доводять, що певні неефективності на ринках можна використовувати, і цю сторону цікаво охоплює приклад інвестора з даної книги. Джим Саймонс – таємничий математик, який започаткував еру алгоритмічної торгівлі та заробив на цьому приголомшливі 23 мільярди доларів. Книга пропонує цінні інсайти революційного підходу Саймонса до завоювання фінансових ринків, який передбачав наймання фізиків, математиків і комп’ютерних геніїв для розробки алгоритмічних стратегій, керованих даними, що працювали усупереч традиційним підходам до інвестування. Стрімкий наратив Цукермана не лише дає змогу зазирнути всередину таємного хедж-фонду Джима, Renaissance Technologies, але й розкриває глибокий вплив, який Саймонс і його команда здійснили на галузі далеко за межами фінансів, включно з політикою, філантропією та наукою. Основна ідея книги зосереджена навколо унікального підходу Джима до розгляду фінансових ринків як хаотичних систем, подібних до тих, що вивчаються у фізиці, і його використання величезних масивів даних та математичних моделей для виявлення певних закономірностей і порядку в, здавалося б, випадкових рухах ринку. Цікаве чтиво для альтернативного погляду на тих, кому іноді вдається переграти ринок.
Цитата: For all the unique data, computer firepower, special talent, and trading and risk-management expertise Renaissance has gathered, the firm only profits on barely more than 50 percent of its trades, a sign of how challenging it is to try to beat the market—and how foolish it is for most investors to try.А поки будете читати і надихатися історією про еволюцію підходів до інвестування на Волл-Стріт – не забудьте оцінити власний портфель і чи правильно ви позиціноуєте та плекаєте сад своїх активів?
-
The Saad Truth about Happiness: 8 Secrets for Leading the Good Life – G. Saad / “Правда Саада (“Сумна” правда) про щастя: 8 секретів хорошого життя”
Тут автор пробує по-своєму пояснити науку про щастя, розділяючи її на вісім практичних секретів змістовного життя. Саад заглиблюється в суть того, що справді приносить радість і задоволення, надаючи практичну інформацію для читачів, які шукають шлях до щастя. Книга розповідає про складнощі сучасного життя, пропонуючи практичні стратегії для досягнення щастя як в особистій, так і в професійній сферах. Прямий підхід Саада демістифікує гонитву за щастям, роблячи її доступною для максимально широкого кола читачів. В автора є специфічні погляди на життя та різні деталі мотивації, і не з усім ви будете згодні, проте, як і з більшості вартісних книг, звідси точно можна взяти для себе кілька цінних ідей. Тут він наголошує на розвитку змістовних стосунків і праці, розуміння і практикування вдячності, грайливого майндсету пізнання і прийняття своїх нюансів та неідеальності. Всі ці напрямки і його вісім порад дозволяють читачам по-новому глянути на варіанти побудови більш приємного, цілеспрямованого і наповненого життя.
Цитата: Happiness is not only a positional emotion, it is a social contagion. That is, it spreads through networks of friends […] In other words, beware of how unhappy or happy your friends are; their misery or elation might infect you!Щастя і віра в хороше у людях – це також бачити вплив спільноти і те як ми можемо допомагити одне одному: минулої осені наша благодійна подія про фінансову свободу дала змогу багатьом із вас долучитися до хорошої онлайн конференції, дізнатися щось нове про якісне інвестування, і ми разом підтримали три потрібних збори для перемоги!
Детальніше тут:
Підсумки FIRE-події та сила донатів спільноти!🔥 🤜🤛
-
The Last Lecture – R. Pausch / “Остання лекція“
Які у нас відмазки жити якісне життя сьогодні і втілювати задумане? Ренді поставили смертельний діагноз, рак у термінальній стадії, і попри це він рефлексує над життям і важливістю досягнення мрій, на основі своєї останньої лекції в Університеті Карнегі-Меллона. Пауш, професор інформатики, передає читачам практичну мудрість і життєві уроки, наголошуючи на важливості наполегливості, чесності та справедливості. Основна ідея книги зосереджена на цілеспрямованому житті та вмінні зацікавити важливими принципами і наступні покоління. Практичні підходи Пауша включають простоту, вміння бути правдивими і обдумано приймати ті чи інші рішення. Деякі з висновків цієї книги штовхають читачів більше цінувати важливість автентичного життя, розвивати якісні стосунки і тримати дитячі прагнення і мрії “на видноті”, бо ніколи не знаємо яким чином можна буде їх втілити згодом. Варто задуматися – а якою буде наша остання лекція і що залишимо по собі?
Цитата: Experience is what you get when you didn’t get what you wanted. And experience is often the most valuable thing you have to offer. -
The Fund: Ray Dalio, Bridgewater Associates and The Unraveling of a Wall Street Legend – R. Copeland / “Фонд: Рей Даліо, Bridgewater Associates і розгадка легенди Волл-стріт”
Інший погляд на Рея Даліо і його управління, про який він не просив і від якого точно не був у захваті після публікації. Книга пропонує непопулярний кут зору на лідерство Даліо в Bridgewater Associates, найбільшому хедж-фонді в світі і на токсичну культуру, яка нібито процвітала під його керівництвом. Спираючись на численні інтерв’ю з людьми, пов’язаними з фірмою, Коупленд пропонує проникливу розповідь, яка заглиблюється у світ багатства та влади, проливаючи світло на виклики і страждання, спричинені “радикальною прозорістю”, яку начебто активно промотував дядько Рей. Книга кидає виклик ретельно вибудуваному наративу навколо Даліо, викриваючи ймовірну токсичність і вплив його стилю лідерства (культ?) на компанію, яку він заснував майже 50 років тому. Чи справді його “принципи” не такі вже й дієві і чому він пророкував стільки криз протягом кар’єри? Чи грає автор дещо “на хайпі” слави Даліо? – Можливо. Проте, з точки зору аналізування різних поглядів, ця книга точно заслуговує уваги. Як на мене, не варто нікого ідеалізувати чи піднімати на п’єдестал топ-гуру, а дивитися на речі реалістично і розуміти, що кожного дня ми робимо той чи інший вибір: на роботі, в родині чи в інвестуванні.
Цитата: Far from its being a turnoff, Bridgewater and Dalio found that his intensity was a selling point. It was an early version of the hustle-porn mentality that would decades later take over Silicon Valley and make celebrities of entrepreneurs who worked, ate, and slept at their desks. -
Building a Second Brain: A Proven Method to Organize Your Digital Life and Unlock Your Creative Potential – T. Forte / “Побудова другого мозку: перевірений метод організації цифрового життя та розкриття творчого потенціалу”
Завжди сидите з 158-ма вкладками у браузері і багатьма розкиданими нотатками на різні теми у кількох додатках, а календар не допомагає встигати рухати вперед бажані проекти? Тіаго Форте пропонує у цій книжці набір інструментів та методів, які допоможуть вам більш ефективно організовувати своє цифрове життя та керувати персональними знаннями. Ключова ідея “Другого Мозку” полягає у створенні цифрової системи, що дозволяє зберігати, організовувати та використовувати інформацію, щоб полегшити її засвоєння, по суті навчання, та збільшити продуктивність і покращети ваш креативний процес. Його методи й практики C.O.D.E. (Capture, Organize, Distill, Express) та P.A.R.A. (Projects, Areas, Resources, Archive) користуються певною популярністю, і цю книгу я підглянув у ютубера Алі Абдаала та захотів прочитати теж. Звісно, не кожному з нас потрібні всі ці деталі і чітка послідовність від “зловити ідею” до “втілити її”, але для себе я точно провів певні паралелі з власним процесом випадкових і прицільних досліджень на перетині різних дисциплін + доповнив свою неідеальну, але робочу візію Getting things done. Якщо ви любите опрацьовувати різноманітну інформацію та створювати щось цікаве (а не лише споживати контент), то є шанс, що декілька добрих ідей з цієї книги почерпнете і для себе, зможете звільнити свій мозок для креативу і допитливості, а на “другий мозок” делегувати левову частку збереження, організації та фільтрування інформації для подальших досліджень чи навчання.
Цитата: The three habits most important to your Second Brain include: Project Checklists: Ensure you start and finish your projects in a consistent way, making use of past work. Weekly and Monthly Reviews: Periodically review your work and life and decide if you want to change anything. Noticing Habits: Notice small opportunities to edit, highlight, or move notes to make them more discoverable for your future self.Дві статті українською, що можуть допомогти вам зрозуміти ідею “другого мозку” краще і застосовувати ключові принципи у своєму житті й плануванні:
• “”Другий мозок” своїми руками”
• “Створення “другого мозку”: надійний метод організації та розкриття потенціалу” -
The Good Life: Lessons from the World’s Longest Scientific Study of Happiness – R. J. Waldinger / “Щасливе життя. Уроки найдовшого в світі дослідження щастя”
Що таке хороше життя? Ви могли кілька років тому бачити TED-виступ автора, а минулоріч він з колегою випустив книгу, де прагне поділитися ключовими факторами, які сприяють щасливому та повноцінному життю. Автор робить це, спираючись на обширні дані Гарвардського дослідження розвитку дорослих, що триває вже багато десятиліть і включає в себе кілька поколінь і тисячі учасників. Основна ідея книги полягає в тому, щоби надати читачам цінні ідеї та практичні поради, засновані на найдовшому науковому дослідженні щастя, яке коли-небудь проводилося. Волдінґер представляє практичні підходи до щастя, наголошуючи на важливості побудови якісних змістовних стосунків, особистісного зростання та загального благополуччя. Основні висновки книги включають в себе глибше розуміння ключових елементів, які ведуть до гарного життя (спойлер – різноманітні стосунки і вміння подбати про себе й оточення), а також дієвих кроків, які ми можемо застосовувати щодня, щоби підвищити власне щастя та задоволеність життям. Завдяки багатьом історіям реальних людей і їх викликам, а також результатам, заснованим на фактах, “Щасливе життя” дає читачам знання та інструменти, які допоможуть проживати більш осмислені і радісні роки, що ґрунтуються на мудрості десятиліть наукового дослідження. Не шукаймо щастя виключно десь “ззовні”, а навчаймося плекати його зсередини, вибудовуючи хороше і наповнене змістом cьогодення і майбутнє.
Цитата: The good life is not always just out of reach after all. It is not waiting in the distant future after a dreamy career success. It’s not set to kick in after you acquire some massive amount of money. The good life is right in front of you, sometimes only an arm’s length away. And it starts now.Про хороше життя та як цьому сприяє фінансова свобода ми також розмовляли з Володимиром Мисаком у одному з найпопулярніших епізодів “Запали цілі” за останній час:
-
Clear Thinking: Turning Ordinary Moments into Extraordinary Results – S. Parrish / “Чітке мислення: перетворюйте звичайні моменти на надзвичайні результати”
Шейн, засновник відомого блогу Farnam Street, у цій книзі надає практичні інструменти для того, щоби більш впевнено керувати власною долею, відточувати процес прийняття рішень і вміло позиціонувати себе для успіху. Він прагне допомогти читачам розпізнати можливості чіткого/ясного мислення та розвинути свої когнітивні здібності для досягнення надзвичайних результатів. Перріш представляє практичні підходи до кращого мислення, наголошуючи на важливості починати з більш впевнених позицій, виявляти можливості під час звичайних повсякденних моментів та працювати з тим, що постає на нашому шляху. Автор стверджує, що в сьогоднішньому швидкому світі ми не завше вміємо зупинитися і обдумати щось, а часто невміння вчасно прийняти рішення позбавляє нас цікавих можливостей. Якщо не дбати про своє мислення, то ваші дії чи бездіяльність неминуче віддалятимуть вас від результатів, яких ви зрештою прагнете: любові, приналежності, успіху, багатства, перемог. Автор вважає, що ми повинні краще розпізнавати ці можливості такими, якими вони є і використовувати наші когнітивні здібності, щоб досягати того життя, якого ми насправді хочемо.
Цитата: One reason the best in the world make consistently good decisions is they rarely find themselves forced into a decision by circumstances.
Бонус: візьміть до уваги книгу JL Collins – Pathfinders / “Шукачі Шляху”
Якщо ви вже інвестуєте заради фінансової свободи або лише на початку цього шляху, то вам може бути вельми цікаво дізнатися про історії інших інвесторів по всьому світу, які, кожен по-своєму, вибудовують власну мандрівку до FI. Почитайте про це у низі автора JL Collins та за бажанням подивіться наше з ним інтерв’ю. Я дуже радий, що зміг стати співавтором такої книги разом з іншими інвесторами на шляху до FI та популяризувати виклики українців у світі:
Супер, дякую за цю підбірку, а де подивитися повний перелік з оцінками усіх 87-ми книг, щоби вибрати ще щось цінне?
За рік було освоєно значно більше книг і багато з них не потрапили у цей короткий список, хоча однозначно вартують уваги і можуть вам сподобатися.
Де цей перелік подивитися детальніше? У додаткових матеріалах щодо читання та повній таблиці з моїми оцінками на Buy me a coffe “Запали цілі”. Долучайтесь, підтримуйте український блогінг, ютуб та його творців, а я буду радий і надалі бути для вас корисним та продовжувати ділитися найцікавішим з того, що фільтрую через власну призму дослідження світу довкола.
Як виглядає таблиця з усіма книгами та яку користь з неї можна винести?
Ви можете сортувати вміст таблиці за будь-яким із стовпців (наприклад, сортуючи за параметром “Оцінка КRP” – мій рейтинг, щоб побачити спершу книги з високим або низьким рейтингом), шукати у таблиці або просто проглядати деталі стосовно певної книги, що вас зацікавила і скролити так, як зручно. При потребі, ви можете зробити собі закладку в браузері на цю сторінку і повертатись до списку або ж освоювати його частинами у зручний час. Також можна подивитися повний перелік книг з кількох попередніх підбірок.
Рекомендації щодо роботи з таблицею:
- Оцінка – річ суб’єктивна, мої 8-9 балів – це, можливо, ваші 4 бали і навпаки ;)
- Пам’ятайте, що не залежно від мого фідбеку чи рейтингу, хороші ідеї почерпнути можна з будь-якої книги.
- Ближче до 8 і 8+ із 10-ти – це хороші книги, які мають найбільший потенціал залишити якісні враження та додати нових ідей для роздумів.
Побачити усі 87 книг з оцінками можна тут. Долучайтеся і відкривайте для себе більше цікавого у сфері фінансів, збалансованого життя, звичок та хороших книг.
Також нагадую про підбірку книг, які допомагають плекати дослідника у собі на DOU.
Попередні підбірки книг за роком публікації
А тут моє свіже відео з новими книгами (згаданими у дописі вище + з кількома додатковими)
Сподобалися ідеї та книги, хочете дізнатися більше або ж подискутувати на різні теми? Долучайтесь до ютуб-проекту “Запали цілі” та ставайте частиною нашої спільноти. Я продовжу час від часу тут у блозі залишати відгуки й рекомендації на кращі книги. Також цитати/уривки/думки з того, що я читаю чи слухаю у певний момент можна часто знайти у моїх соц-мережах – instagram, facebook, linkedin.
Вдячний кожному, хто ділиться ідеями та відгуками. Напишіть, будь ласка, які 2-3 книги за останній час найбільше вплинули на вас і зачепили чимось хорошим? Дякую заздалегідь – в обміні ідеями криється сила взаємного росту і навчання.